Φωνή Της Καστοριάς

  • Αρχική
  • Νέα
    • Τοπικά Νέα
    • Δυτική Μακεδονία
    • Ελλάδα
    • Διεθνή
    • Οικονομία
    • Αθλητικά
  • Μόνιμες στήλες
    • ΑΠΟΨΕΙΣ
    • Παράδοση
    • Γούνα
    • Υγεία
    • ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
    • THE ΜΑΜΠΕΤΙ SHOW
    • Τα Lemmy
  • Εκδηλώσεις
  • Μουσική
  • Ταινίες & Σειρές
  • Ματιές στο Παρελθόν
  • Αγγελίες
    • ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ
    • ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ
    • ΜΑΘΗΜΑΤΑ
    • ΔΙΑΦΟΡΑ
  • Ιατροί
  • Επικοινωνία

Mobile Logo

  • Η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας παραδίδει διασωστικό drone στο Ε.Τ.Α.Κ. Καστοριάς

    29/07/2026

    Στην παράδοση ενός διασωστικού μη επανδρωμένου αεροσκάφους (drone) με θερμική κάμερα στο Εθελοντικό Τμήμα Αντιμετώπισης Καταστροφών (Ε.Τ.Α.Κ.) Καστοριάς προχώρησε σήμερα,

    Περισσότερα
  • Επαναδημοπρατείται το Φράγμα Νεστορίου! Σύσκεψη με τον Υπουργό Υποδομών & Μεταφορών Χρίστο Δήμα στην Π.Ε. Καστοριάς

    28/07/2026

    Την επαναδημοπράτηση του Φράγματος Νεστορίου ανακοίνωσε ο Υπουργός Υποδομών και Μεταφορών Χρίστος Δήμας κατά τη διάρκεια σύσκεψης που πραγματοποιήθηκε στο γραφείο

    Περισσότερα
  • Σε πλήρη κυκλοφορία και τα 182,1 χλμ. του αυτοκινητοδρόμου Ε65 | Καστοριά-Αθήνα σε 4:30 ώρες (video)

    24/07/202624/07/2026

    Η Οδός Κεντρικής Ελλάδας (Κεντρική Οδός) ανακοινώνει ότι από την Παρασκευή 24 Ιουλίου και ώρα 14:30, τίθενται σε πλήρη κυκλοφορία

    Περισσότερα
  • «Λευκή Νύχτα» στο αρχοντικό Πηχεών (αυλή Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα Ν. Καστοριάς) [φωτογραφίες])

    20/07/2026

    Tο βράδυ της Κυριακής 19 Ιουλίου, ο Σύλλογος Υποτροφιών Καστοριάς και ο Σύλλογος Καστοριέων «ΟΜΟΝΟΙΑ» Νέας Υόρκης, διοργάνωσαν μια πολύ

    Περισσότερα
Στο Ρυθμό της Πόλης
Εκδηλώσεις
Παράδοση
Ματιές στο Παρελθόν
  • Κάδους οικιακής κομποστοποίησης θα μοιράσει αύριο στον χώρο της λαϊκής αγοράς ο Δήμος Καστοριάς

    12/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Ο Δήμος Καστοριάς με γνώμονα την προστασία του περιβάλλοντος θα μοιράσει αύριο, Τετάρτη 13 Απριλίου 2022, στον χώρο της λαϊκής

    Περισσότερα

    Κάλεσμα του Πολιτιστικού και Επιμορφωτικού Συλλόγου Κορησού “Ο Άγιος Διονύσιος” για καλλωπισμό των δέντρων της Κεντρικής πλατείας του χωριού ενόψει των εορτών του Πάσχα

    12/04/202212/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Πρόσκληση – δημόσιο κάλεσμα Ο Πολιτιστικός και Επιμορφωτικός Σύλλογος Κορησού “Ο Άγιος Διονύσιος” προσκαλεί τους κατοίκους της Τοπικής Κοινότητας Κορησού

    Περισσότερα

    Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας | Διαδικτυακή εκδήλωση για το επιμορφωτικό πρόγραμμα σε εκπαιδευτικούς τάξεων υποδοχής της Π.Δ.Ε. Δυτικής Μακεδονίας

    12/04/2022
    Δυτική Μακεδονία

    Στις 9 Απριλίου 2022, το Ινστιτούτο Ελληνικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας διοργάνωσε διαδικτυακή εκδήλωση με αφορμή την ολοκλήρωση του

    Περισσότερα

    2 θέσεις μέσω κινητικότητας στον ΟΠΕΚΑ Δυτικής Μακεδονίας

    12/04/2022
    Δυτική Μακεδονία

    Δημοσιοποίηση θέσεων κινητικότητας Α ́ κύκλου 2022 Η Περιφερειακή Διεύθυνση ΟΠΕΚΑ Δυτικής Μακεδονίας σας ενημερώνει ότι ανακοινώθηκαν από την Κεντρική

    Περισσότερα

    Ξεκινούν οι πρόδρομες εργασίες για το έργο αντικατάστασης του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης του Άργους Ορεστικού

    12/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Ξεκινούν οι αναγκαίες πρόδρομες εργασίες για το έργο αντικατάστασης του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης της πόλης του Άργους Ορεστικού, ενός έργου-σταθμού

    Περισσότερα

    Υδρογονάνθρακες: Τροπολογία του υπουργείου Ενέργειας για την αποθήκευση διοξειδίου του άνθρακα

    12/04/2022
    Ελλάδα

    Σε σχέδιο νόμου του Υπουργείου Οικονομικών κατατέθηκε τροπολογία του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας, η οποία περιλαμβάνει μεταξύ άλλων την διεύρυνση του σκοπού

    Περισσότερα

    Μητρώο Εμβολιασμού Παιδιών και Εφήβων: Όλα όσα αλλάζουν – Πώς θα εμβολιάζονται πλέον

    12/04/2022
    Ελλάδα/Υγεία

    Τα υπουργεία Υγείας και Ψηφιακής Διακυβέρνησης σε συνεργασία με την ΗΔΙΚΑ προχωρούν στη δημιουργία Μητρώου Εμβολιασμού Παιδιών και Εφήβων. Πώς θα εμβολιάζονται

    Περισσότερα

    “Οι λιχουδιές της Όλγας”: Δείτε το σημερινό μενού 12/04

    12/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Καλημέρα!!! To μενού μας για σήμερα Τρίτη : Μοσχαράκι γιουβέτσι Μπάμιες με κοτόπουλο Χοιρινές μπριζόλες φούρνου Γιουβαρλάκια Μουσακάς Μακαρόνια με

    Περισσότερα

    Νεκρός στα Ιμαλάια ο κορυφαίος Έλληνας ορειβάτης Αντώνης Σύκαρης

    12/04/2022
    Διεθνή/Ελλάδα

    Τραγικά νέα από το Νεπάλ. Ο Αντώνης Σύκαρης πέθανε σε ορειβατική αποστολή. Η τελευταία του ανάρτηση. Νεκρός είναι ο Αντώνης

    Περισσότερα

    Αποτελέσματα μικροβιολογικών αναλύσεων πόσιμου νερού Δημοτικών Ενοτήτων και πόλης Καστοριάς

    12/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Αποτελέσματα αναλύσεων πόσιμου νερού  Καστοριάς Σύμφωνα με τα αποτελέσματα των τελευταίων μικροβιολογικών αναλύσεων  του μηνός ΜΑΡΤΙΟΥ  έτους 2022, κατόπιν αποστολής

    Περισσότερα

    Προκήρυξη Εξετάσεων για τη λήψη του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Α’ εξεταστικής περιόδου 2022

    12/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς ανακοινώνεται ότι από τη Τρίτη 12-4-2022 έως και τη M. Τρίτη 19-4-2022 και ώρα

    Περισσότερα

    Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Δυτ. Μακεδονίας στο 7ο Οικονομικό Φόρουμ των Δελφών: “To Πανεπιστήμιο σε ρόλο επιταχυντή στη δίκαιη αναπτυξιακή μετάβαση της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας”

    11/04/2022
    Δυτική Μακεδονία/Ελλάδα

    Τον καταλυτικό ρόλο του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (ΠΔΜ) ως επιταχυντή στη δίκαιη αναπτυξιακή μετάβαση της Δυτικής Μακεδονίας, που θα συνδιαμορφώσει

    Περισσότερα

    Επίκαιρη Ερώτηση Ολυμπίας Τελιγιορίδου με θέμα: «Άδικη η κατανομή των προκηρυσσόμενων θέσεων της 13Κ/2021 για τις ΠΕ Καστοριάς και Γρεβενών» που αποκλείουν τον γενικό πληθυσμό

    11/04/2022
    Δυτική Μακεδονία/Τοπικά Νέα

    Κατά τη διάρκεια της συζήτησης στη Βουλή της Επίκαιρης Ερώτησης, η κ. Ολυμπία Τελιγιορίδου επεσήμανε την πρωτοφανή στα χρονικά του

    Περισσότερα

    Έτοιμη η Ροδάνη στην πλατεία Απόζαρι

    11/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Ολοκληρώθηκε σήμερα το στήσιμο της Ροδάνης στην πλατεία Απόζαρι, από τα μέλη του  Πολιτιστικού – Εξωραϊστικού  Συλλόγου “Το Απόζαρι”. Η

    Περισσότερα

    6.926 νέα κρούσματα κορωνοϊού σήμερα στη χώρα μας – 72 ακόμα θάνατοι – 359 διασωληνωμένοι

    11/04/2022
    Ελλάδα/Υγεία

    Τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου(άτομα) που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες ήταν 6.926. Ο συνολικός αριθμός των ατόμων

    Περισσότερα

    35 νέα κρούσματα κορωνοϊού σήμερα 11/4 στην ΠΕ Καστοριάς – Δείτε την κατανομή πανελλαδικά

    11/04/2022
    Δυτική Μακεδονία/Ελλάδα/Τοπικά Νέα/Υγεία
    Περισσότερα

    PressTrip: “Οι Ελληνικές Πόλεις των Λιμνών” – Με τις καλύτερες εντυπώσεις αναχώρησαν οι Κύπριοι Δημοσιογράφοι από την Καστοριά (φωτο)

    11/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Στην Καστοριά βρέθηκαν για το διήμερο 8-9 Απριλίου πέντε Κύπριοι Δημοσιογράφοι, δημοφιλών ΜΜΕ της Μεγαλονήσου, στο πλαίσιο του PressTrip: “Οι

    Περισσότερα

    Οικονόμου: 20 με 21 Απριλίου το επίδομα των 200€ στους ευάλωτους – Μέσα στην εβδομάδα η πλατφόρμα για τα καύσιμα

    11/04/2022
    Οικονομία/Τοπικά Νέα

    Ο κ. Οικονόμου θα απαντήσεις και σε ερωτήσεις των δημοσιογράφων. Με σύμμαχο την ψυχραιμία και την σοβαρότητα προσπαθούμε να σταθούμε

    Περισσότερα

    Ολοκληρώθηκε η δράση καθαρισμού των οδικών αξόνων Καστοριά-Δισπηλιό και Καλοχώρι-Νεστόριο από την Π.Ε. Καστοριάς

    11/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Ολοκληρώθηκε από την Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς η δράση καθαρισμού στους οδικούς άξονες Καστοριά – Δισπηλιό και Καλοχώρι- Νεστόριο, η οποία

    Περισσότερα

    Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς 9 & 10 Απριλίου 2022

    11/04/2022
    Αθλητικά

    ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VS Α.Ο. ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 82-68 Με το κεφάλι ψηλά και στην 3η θέση

    Περισσότερα

    ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε Α’ & Β’ κατηγορία (βαθμολογίες)

    11/04/2022
    Αθλητικά

    Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20η αγωνιστική Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980 – ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ 5 – 0 ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – Α.Ο. ΚΑΣΤΩΡ 0 – 6 ΑΕ

    Περισσότερα

    Εθελοντική Αιμοδοσία διοργανώνει ο Δήμος Καστοριάς την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022

    11/04/2022
    Τοπικά Νέα/Υγεία

    Το Τμήμα Προστασίας και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας της Δ/νσης Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού, Τουρισμού διοργανώνει «Ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας» σε

    Περισσότερα

    Το Avocado άνοιξε και σας περιμένει να απολαύσετε τα εκλεκτά και υψηλής ποιότητας προϊόντα του! (φωτο)

    11/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Το Avocado άνοιξε και σας περιμένει να απολαύσετε τα εκλεκτά και υψηλής ποιότητας προϊόντα μας. Επισκεφτείτε μας και ανακαλύψτε τη

    Περισσότερα

    Παλαιό και Νέο Κωσταράζι: μνήμη και συνέχεια

    11/04/202211/04/2022
    Εκδηλώσεις/Τοπικά Νέα

    Η ιστορική τεκμηρίωση του Ολοκαυτώματος του Παλαιού Κωσταραζίου παρουσιάστηκε κατά τη διάρκεια ημερίδας που πραγματοποίησε ο Δήμος Άργους Ορεστικού το

    Περισσότερα

    Κορονοϊός: Αναστολή μέτρων μετά το Πάσχα προανήγγειλε ο Πλεύρης – Μένει μόνο η μάσκα

    11/04/2022
    Ελλάδα/Υγεία

    Ο Μάιος φέρνει μαζί του και αναστολή μέτρων κατά του κορονοϊού. Το προανήγγειλε ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, που προειδοποίησε ότι ίσως χρειαστεί

    Περισσότερα

    Παγώνη: Αρχές Σεπτεμβρίου τέταρτη δόση του εμβολίου στον γενικό πληθυσμό

    11/04/2022
    Ελλάδα/Υγεία

    Όπως ανέφερε η πρόεδρος των νοσοκομειακών γιατρών Αθήνας – Πειραιά το 70%-75% των νοσούντων με κορoναϊό που νοσηλεύονται αυτή τη

    Περισσότερα

    Ακόμα 3 μετάλλια για τις αθλήτριες του Ν.Ο.Κ. στην τελευταία ημέρα της ρεγκάτας στο Πιεντιλούκο της Ιταλίας

    11/04/2022
    Αθλητικά/Διεθνή/Τοπικά Νέα

    Με ακόμα 3 μετάλλια για τις αθλήτριες του Ν.Ο.Κ. έκλεισε η διεθνής ρεγκάτα του Πιεντιλούκο στην Ιταλία. Η σπουδαία Στέλλα

    Περισσότερα

    Αποτελέσματα εκλογών στον Σύλλογο “Φίλοι Περιβάλλοντος Καστοριάς”

    10/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Πραγματοποιήθηκαν σήμερα 10-4-2022 στην Λέσχη Αξιωματικών Καστοριάς εκλογές για την ανάδειξη νέου 9/μελούς Δ.Σ. του Συλλόγου ”Φίλοι Περιβάλλοντος Καστοριάς ”.

    Περισσότερα

    Νέο Δ.Σ στον Μορφωτικό Σύλλογο «Η Ορεστίς» Άργους Ορεστικού – Για μία ακόμη τριετία συνεχίζει στο τιμόνι της « Ορεστίδος» ο Κώστας Αδάμ (φωτο)

    10/04/2022
    Τοπικά Νέα

    Αποτελέσματα Αρχαιρεσιών του Μορφωτικού Συλλόγου «Η Ορεστίς» Άργους Ορεστικού Την Κυριακή 10 Απριλίου 2022 και ώρα 11.00 π.μ, στην αίθουσα

    Περισσότερα

    Σαν σήμερα, 10 Απριλίου, η ηρωική έξοδος των «Ελεύθερων Πολιορκημένων» του Μεσολογγίου

    10/04/2022
    Ελλάδα

    Είναι μια από τις ιστορικότερες στιγμές της Ελλάδας. Μια από τις σημαντικότερες μάχες παγκοσμίως που ακόμα και σήμερα διδάσκεται στα

    Περισσότερα
    Προηγούμενο 1 … 477 478 479 480 481 … 1,278 Επόμενο

    “THE MAMPETI SHOW” PODCAST

    ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

    Πρωτοσέλιδο

    ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΜΕΣΑ

    Εορτολόγιο

    Καιρός

    πρόγνωση καιρού από το weather.gr
    Φωνή της Καστοριάς
    Ταυτότητα Ιστοσελίδας
    Επωνυμία: ΙΑΤΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΥ - Ατομική Επιχείρηση
    Τίτλος: fonikastorias.gr
    ΑΦΜ: 141446183
    ΔΟΥ: Καστοριάς
    Στοιχεία Επικοινωνίας: Τηλ. Γραφείου: 2467027678 | Κιν. 6973966307 | email: kathfoni@otenet.gr
    Έδρα: Δημάρχου Βασ. Νικήδη 4, 52100 Καστοριά Διευθ. Σύνταξης: Ελένη Ψωμαδάκη
    Ιδιοκτήτης, Νόμιμος Εκπρόσωπος, Διευθυντής και Δικαιούχος ονόματος τομέα (domain name): Δημήτρης Σ. Ιατρού

    * Δήλωση συμμόρφωσης με τη Σύσταση (ΕΕ) 2018/334 της Επιτροπής της 1ης Μαρτίου 2018, σχετικά με τα μέτρα για την αποτελεσματική αντιμετώπιση του παράνομου περιεχομένου στο διαδίκτυο (L 63)

    Πληροφορίες

    • Πολιτική Απορρήτου
    • Όροι Χρήσης
    • Επικοινωνία

    2024 fonikastorias.gr © All rights reserved

    • Αρχική
    • Νέα
      • Τοπικά Νέα
      • Δυτική Μακεδονία
      • Ελλάδα
      • Διεθνή
      • Οικονομία
      • Αθλητικά
    • Μόνιμες στήλες
      • ΑΠΟΨΕΙΣ
      • Παράδοση
      • Γούνα
      • Υγεία
      • ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
      • THE ΜΑΜΠΕΤΙ SHOW
      • Τα Lemmy
    • Εκδηλώσεις
    • Μουσική
    • Ταινίες & Σειρές
    • Ματιές στο Παρελθόν
    • Αγγελίες
      • ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ
      • ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ
      • ΜΑΘΗΜΑΤΑ
      • ΔΙΑΦΟΡΑ
    • Ιατροί
    • Επικοινωνία
    Back toTop