Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς για το Σαββατοκύριακο 16 & 17 Οκτωβρίου

Μια ήττα και μια νίκη είχε το Σαββατοκύριακο για τον Α.Σ. Καστοριάς.

Το βράδυ του Σαββάτου για το Παιδικό Πρωτάθλημα η ομάδα μας στο τοπικό ντέρμπι με το Άργος Ορεστικό ηττήθηκε με σκορ 55-64.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με εναλλαγές στο σκορ μέχρι το 3ο δεκάλεπτο που ξεκίνησε με τις δύο ομάδες ισόπαλες 44-44. Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν άντεξε, γνωρίζοντας την 1η ήττα της.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά γι την αγωνιστικότητά τους και το θέαμα που προσέφεραν.

Την Κυριακή για το Εφηβικό Πρωτάθλημα ο Α.Σ. Καστοριάς φιλοξένησε τον Αριστοτέλη Φλώρινας πετυχαίνοντας άλλη μια νίκη, κάνοντας το 3 στα 3. Η διαφορά άνοιξε από το 1ο δεκάλεπτο 30-6. Έτσι δόθηκε η ευκαιρία στους μικρότερους αθλητές της δωδεκάδας να πάρουν αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Το τελικό 91-36 δείχνει και τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.