Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 8 & 9 Φεβρουαρίου 2020

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Π.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  –  Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  52-68

Με νίκη συνεχίστηκε το Ανδρικό Πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. για τον Α.Σ. Καστοριάς.

Η ομάδα μας είχε εύκολο έργο εκτός έδρας, απέναντι στον αδύναμο Μέγα Αλέξανδρο Κοζάνης και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Λασσάνη, ανέβηκε στη 2η θέση της Βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 10-20, 17-39, 36-50 και 52-68

Α.Σ.Καστοριάς(Καραταγλίδης): Καραβατάκης 9(1), Μαρινέλης, Νταούτης 1, Καλαφατίδης 5, Διαμαντόπουλος 4, Ιατρόπουλος 9, Τερσενίδης 19(1), Καλαϊτζίδης Θ.11(1), Τσίμτσιος, Νέστορας 2, Ξάνθης 4 και Κορομπίλιας 4.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 67-46

Για το Παιδικό Πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., ο Α.Σ. Καστοριάς επανήλθε στις νίκες. Η ομάδα σ’ ένα παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας, νίκησε τον Ηρακλή Κοζάνης 67-46.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με προβάδισμα του Ηρακλή 15-16 στο α΄δεκάλεπτο, εκμεταλλευόμενος το μουδιασμένο ξεκίνημα της ομάδος μας. Γρήγορα όμως τα πράγματα άλλαξαν και το ημίχρονο έληξε με 36-26. Έτσι συνεχίστηκε και το β΄ ημίχρονο για να φτάσει η διαφορά στους 21 πόντους.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας που συνεχίζουν να διεκδικούν την είσοδό τους στο Final 4.

Δεκάλεπτα: 15-16, 36-26, 53-37 και 67-46

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Κέδρος 8(1), Φάσσας 13(1), Πιπερόπουλος, Παπαδημητρίου 13(3), Καλαϊτζίδης Γ., Μονοβασίλης Ν.2, Κωνσταντίνου, Κωστάρας, Ντόντης, Παπαγιάννης 3, Βλάχος και Τσαχτσίρας 28.