ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ | Συγκομιδή 11 μεταλλίων για την Ελλάδα την 1η μέρα (φωτογραφίες + πρόγραμμα Κυριακής))

/

Κάτω από ιδανικές καιρικές συνθήκες και με την παρουσία επισήμων και πλήθους κόσμου, ολοκληρώθηκε στις 12.30 σήμερα το μεσημέρι, η 1η μέρα του Βαλκανικού πρωταθλήματος Κωπηλασίας Εφήβων – Νεανίδων και παίδων – Κορασίδων, που διεξάγεται στη λίμνη της Καστοριάς.

Η Ελλάδα, με 4 χρυσά, 4 ασημένια και 3 χάλκινα μετάλλια, κατατάσσεται 2η, με 1η την Ρουμανία και 3η την Σερβία (σύμφωνα πάντα με τα πρώτα ανεπίσημα αποτελέσματα).

Για να δείτε βίντεο με απόσπασμα αγώνα μέσα από την λίμνη πατήστε ΕΔΩ

Ακολουθεί αύριο η 2η και τελευταία μέρα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Κωπηλασίας.

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

 ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:03:69
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Μπιτζιλαίου-Μπούρμπου Ε.-Γεωργούδη-Μπούρμπου Χ) 7:05:94
  3. ΤΟΥΡΚΙΑ 7:22:87

ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:36:99
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Σχιζοδήμος Γρηγόρης) 7:38:07
  3. ΣΕΡΒΙΑ 7:55:77

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:02:03
  2. ΤΟΥΡΚΙΑ 7:04:32
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Κοκκινίδης Ηλίας-Κουδούνας Ηλίας) 7:06:67

ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:19:45
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Κουκούτης-Παλαιοπάνος-Γιάννατζης-Στάμος) 6:22:24
  3. ΣΕΡΒΙΑ 6:28:57

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Νίκα-Κουκλοτίδου-Πέργουλη-Τσαμοπούλου) 6:52:33
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:54:89
  3. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 7:12:76

ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Βαρδάκας Κ-Γραμμενιάτης Α.) 6:56:79
  2. ΣΕΡΒΙΑ 7:05:79
  3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:06:42

ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:34:04
  2. ΣΕΡΒΙΑ 7:37:10
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Σακκάς Δημήτρης)7:44:48

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Στέργιακας Χ.-Δεμέλης Ν.) 6:49:90
  2. ΣΕΡΒΙΑ 6:53:96
  3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:56:88

ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 8:06:10
  2. ΕΛΛΑΔΑ (Νόνη Ισμήμη) 8:21:77
  3. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 8:27:16

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. ΕΛΛΑΔΑ (Κυρίδου Μ-Σταμπόλκου Μ) 7:29:06
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 7:31:88
  3. ΣΕΡΒΙΑ 7:43:40

ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 

  1. ΤΟΥΡΚΙΑ 6:04:87
  2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ 6:08:63
  3. ΕΛΛΑΔΑ (Νάστος-Χατζησαββίδης-Μαχαιρίδης-Ζαβαντίας-Υψηλάντης-Καραπατογλου-Γραμμενιάτης-Οικονόμου-Ζαφειρίου ) 6:10:79

Το πρόγραμμα της Κυριακής και οι ελληνικές συμμετοχές  

ΩΡΑ: 09.30    ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΑΙΔΩΝ

Νάστος-Μαχαιρίδης-Ζαβαντίας-Υψηλάντης

ΩΡΑ: 09.45    ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Σταμπόλκου-Κυρίδου-Νόνη-Λαμπριανίδου

ΩΡΑ: 10.00     ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Νίκα-Κουκλοτίδου-Πέργουλη-Τσαμοπούλου-Μπιτζηλαίου-Μπούρμπου Ε-Γεωργούδη- Μπούρμπου Χ.-Ντότη (πηδαλ)

ΩΡΑ: 10.15     ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΠΑΙΔΩΝ

Υψηλάντης Π-Καραπατογλου Ι.

ΩΡΑ: 10.30     ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΕΦΗΒΩΝ

Ντινενης-Στέργιακας-Σακάς-Δεμελης

ΩΡΑ: 10.45      ΔΙΚΩΠΟΣ ΑΝΕΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Γεωργούδη Μαργ-Μπούρμπου Χρ.

ΩΡΑ: 11.00       ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Κουκλοτίδου Δήμητρα

ΩΡΑ: 11.15      ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΠΑΙΔΩΝ

Σχιζόπουλος-Σιδέρης-Κοκκινίδης-Κουδούνας

ΩΡΑ: 11.30       ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Σταμπόλκου Μαρ-Κυρίδου Μαρ

ΩΡΑ: 11.45       ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ ΕΦΗΒΩΝ

Βαρδάκας-Γραμμενιάτης-Στάμος-Γιάννατζης-Παλαιοπάνος-Κουκούτης-Σωτηρακόπουλος-Παπακωνσταντίνου–Λιούγκος (πηδαλ).

Προηγούμενο Άρθρο

Το Downhill… ανεβαίνει και η Καστοριά πρέπει να «ανέβει» μαζί του ! (Γράφει ο Δημήτρης Σ. Ιατρού)

Επόμενο Άρθρο

Βίντεο με απόσπασμα αγώνα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Κωπηλασίας μέσα από τη λίμνη της Καστοριάς !

Τελευταία από Εκδηλώσεις

Διημερίδα Καινοτομίας: : “Η Δυτική Μακεδονία της δημιουργίας και της καινοτομίας. Η καινοτομία στον θρησκευτικό τουρισμό, η Βυζαντινή Δυτική Μακεδονία”

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν χθες και σήμερα στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας στην Καστοριά, οι