Ανταγωνιστικός ο Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ κόντρα στον Ιωνικό Νίκαιας χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει τη νίκη (αποτελέσματα+βαθμολογία)

κατηγορία : Αθλητικά από

Σπουδαία η εμφάνιση της Καστοριάς απέναντι στον πρωτοπόρο Ιωνικό Νίκαιας.

Η Καστοριά ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ευτύχησε να βρεθεί και μπροστά στο σκορ με 12-9 στα πρώτα 6′ λεπτά, όμως τότε οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 4-9 έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι στο σκορ. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο β’ δεκάλεπτο, με τον Ιωνικό να έχει μεν το προβάδισμα, όμως οι “Γουναράδες” κοιτούσαν στα μάτια τον αντίπαλο και έδειχναν με κάθε τρόπο ότι θέλουν να παλέψουν για τη νίκη. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο β’ ημίχρονο, με τον Ιωνικό να προσπαθεί να χτίσει μία διαφορά ασφαλείας, όμως ο Πέτρος Μελισσαράτος 23(1) έβαζε συνεχώς την ομάδα του στο παιχνίδι, κρατώντας τη ζωντανή για το θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο στο τέλος οι παίκτες του Νίκου Βετούλα κατάφεραν και έφυγαν με το διπλό στις αποσκευές τους.

Δεκάλεπτα: 16-18, 31-37, 45-52, 65-73

Α.Σ.Καστοριάς (Καραγιάννης): Αμπαράς 5, Πετρόπουλος 2, Μελισσαράτος 23 (1), Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος 4, Χρυσόπουλος 7 (1), Ράπτης 2, Βαβάτσικος 6, Καραμανώλης, Τζακόπουλος, Σταμένκοβιτς 14 (1).

Α.Ο. Ιωνικός Νίκαιας (Βετούλας): Βασιλόπουλος 13 (3), Δημητριάδης 4, Καράμπουλας 17 (3), Μπατής 3 (1), Πετροδημόπουλος 1, Λιακόπουλος 6, Κομποδιέτας 5 (1), Σάφτενααρ 3 (1), Παπαδόπουλος, Μαυροκεφαλίδης 21 (1), Τσαγκαράκης.